Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

List do Członków Koła

Prezes Koła PZW SKIERNIEWICE MIASTO Krzysztof Bońkowski

 

                                                          Skierniewice, dnia    27października2014 r.

 

Krzysztof Bońkowski

Prezes Koła Wędkarskiego PZW

Skierniewice Miasto

SZANOWNE KOLEŻNKI I KOLEDZY

Zwracam się do Was wędkarzy, którym na sercu leży nasze wspólne dobro. W tym roku Prezesi kół wędkarskich zostali poinformowani przez Prezydenta Leszka Trębskiego o planowanym remoncie Skierniewickiego Zalewu. Z przedstawionych nam informacji wynika, że remont ten zostanie wykonany po uzyskaniu odpowiednich środków i pozwoleń najbardziej drastyczną metodą polegającą na zrzuceniu ze zbiornika wody, a następnie wybraniu nagromadzonego mułu. Przyjęcie takiego rozwiązania spowoduje utratę większości ryb tam występujących oraz wymusi przeznaczenie przez PZW znacznych środków na odbudowę rybostanu. 

 

Jako Prezes największego Koła w Skierniewicach postanowiłem się temu przeciwstawić. Wiedząc, że tylko bezpośredni udział w podejmowaniu decyzji może przynieść odpowiedni efekt, postanowiłem wziąć udział w nadchodzących wyborach do samorządu, ubiegając się o mandat radnego Rady Miasta Skierniewice. Powodem takiej decyzji była podjęta w ostatnim czasie uchwała rady miasta nr LIII/79/2014 wprowadzająca regulamin korzystania z Parku Miejskiego w Skierniewicach, którego przepisy zabraniają łowienia ryb.

Uchwała ta jednoznacznie stanowi o lekceważeniu środowiska wędkarskiego i jednocześnie narusza nasze prawo, jako uprawnionych do pozyskiwania ryb z obwodu rybackiego rzeki Skierniewki - Łupi. Ponadto jest ona niezgodna w omawianym zakresie z obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym (Dz.U. 1985 nr 21 poz. 91 z póź. zm.). 

 

Nasz głos musi być słyszalny i dlatego należy być tam, gdzie podejmowane są tak ważne dla Nas decyzje. Postanawiając o starcie w Wyborach, szukałem grupy ludzi, którzy staną po Naszej stronie. Jestem przekonany, że znalazłem ich w KWW JESTEŚ u SIEBIE oraz w osobie kandydata na Prezydenta Skierniewic, Pana Tadeusza Rudzika.

 

Jestem przekonany, że uznacie moje postępowanie za słuszne i w dniu wyborów znajdziecie czas na wzięcie udziału w głosowaniu.

 

Proszę o poparcie oraz oddanie Swojego głosu na mnie tj. na listę nr 15 KWW JESTEŚ u SIEBIE, okręg nr 3 pozycja nr 1, Krzysztof Bońkowski. Jeśli mieszkacie Państwo w innym okręgu wyborczym, proszę Was o głosy na jednego z kandydatów z listy Nr 15 KWW JESTEŚ u SIEBIE oraz poparcie Tadeusza Rudzika jako kandydata na Prezydenta Skierniewic.

Z poważaniem

Krzysztof Bońkowski 


Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • Bodek Krzysztof Data dodania: 6 lat temu Oceń: -3 + / -

    Rozwiń
  • sylwek_karolak Data dodania: 6 lat temu Oceń: 4 + / -

    niezła kiełbasa wyborcza, a czemu się pan nie zwrócił o wspólne dobro przy uzgadnianiu i podpisywaniu porozumień do WĘDKARZY ? tylko teraz gdy są wybory ?

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Trzy duże zbiorniki który wybierasz
Zalew w Bolimowie
Zalew Zadębie
Zalew w Rawie
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin